SON AYDINLIK -1- 20/12/20

Güncelleme tarihi: 25 Ara 20201


Kelebekleri kovalamaktan epeyce yorulmuş, soluk soluğa kalmıştı neredeyse. Birkaç adım daha atıp kendini bir ağaç gölgesine bıraktı. Sırt üstü uzanıp bakışlarını gökyüzüne sabitledi. Derin nefesler alıp verirken yine Çağla'yı düşünmeye başladı.

Elini cebine attı, sigara paketini çıkardı. İçinde bir tane kalmıştı sadece. Sigarayı yaktı, boş paketi avucunun içinde buruşturup fırlattı.

Son buluşmalarında biraz garip davranmıştı Çağla. Her zamanki neşeli hali yoktu. Tamam üzgün gibi görünmüyordu ama bir tedirginlik yerleşmişti sanki hareketlerine. Gözleri anlık da olsa sanki uzaklara dalıp gider gibi oluyordu.

"Çağla bir şey mi oldu ?" diye sormuştu ama Çağla hemen kendini toparlayıp neşeli görünmeye çalışmış ve "Yok Fırat, biraz yorgunum o kadar" diye geçiştirmişti. Fırat bu cevaptan tatmin olmamıştı ama üstelemek istemedi.

Çağla ile herşeyi konuşur, birbirlerinden bir şey saklamazlardı. Çağla'yla okulun kapısında ayrıldılar. Okul binasının kapısından içeri girinceye kadar onu takip etti, hep yapardı. Çağla da girmeden tam önce ona el sallardı. İşte bugün onu da unutmuştu.

Bunu düşünürken sigarası yarıya gelmişti. Bir iki nefes daha çekip izmariti fırlattı.

Çağla'nın tuhaflığını aklından çıkaramıyordu. Onunla konuşmadan bunu düşünmekten kurtulamayacağını anlamaya başlamıştı. Okuldan çıkışına az bir süre kalmıştı. Şehre şimdi dönerse ancak yetişebilirdi. İyi ki bugün izin günüydü yoksa çalışırken kendini işine veremezdi Çağla'nın durumunu düşünmekten.

Yol kenarına park ettiği motorsikletine bindi ve kaskını başına geçirdi. Gazı kökledi ve şehre giden yolda rüzgara meydan okurcasına ilerlemeye başladı.


x x x


Çağla'nın okuluna geldiğinde henüz ders bitmemişti. Dört beş dakika vardı. Elini cebine attı bir sigara çıkarmak için ama paketin bittiğini hatırlayıverdi. Sövdü içinden. Okulun tam karşısında bir mini market vardı ama geçen sene sahibi ile takışmıştı; girmek istemiyordu.

Market sahibinden sigara istemiş ama market sahibi kimlik istemişti yaşını görmek için . Onyediydi geçen sene ve sigarayı vermemişti geçen sene marketin sahibi. Biraz dil dökmüş adama ama ikna edememişti. Sinirli bir şekilde marketten çıkmıştı.

Okulun ders çıkış melodisi çaldı bir anda. Gözleri kapıya çevrildi. Kendi gibi bekleyen birkaç kişi daha vardı kapıda. Bir anda her taraf çıkan öğrencilerle doldu, Çağla'yı ayırt etmeye çalışıyordu. Çağla'nın kızıl saçlarını onu hemen belli ederdi herkesin içinde ama görememişti hala.

Okulun bahçesindeki kalabalık gittikçe eriyordu ama Çağla hala görünürde yoktu.

Bakınırken gözüne arada bir Çağla ile takılan kız arkadaşı ilişti. Yanlış hatırlamıyorsa ismi Duygu'ydu. "Duygu" diye seslendi. Kız sesin nereden geldiğini anlamadı ilk başta. Etrafına bakındı ve nihayet Fırat'ı görebildi.

Fırat'ın yanına gitti doğruca ve gülümseyerek "bana mı seslendin" diye sordu. Fırat direkt sorusunu sordu: "Çağla'yı gördün mü ?" Kız biraz bozuldu, yüzündeki gülümseme silindi. Kırgın bir tonlama ile "Haberin yok mu ? Çağla'yı götürdüler."

Fırat'ın kalbi bir anda hızlanmaya başladı. " Bir şey mi oldu Çağla'ya ?" Sesi biraz cılız çıkmıştı. Duygu ona bakmadan:

-Şirket onu seçti 3 gün önce. Sana söylememiş anlaşılan.22 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

4 Tavandaki camlı kısımdan giren gün ışığı yüzünü aydınlatınca Fırat uyanmaya başlamıştı. Nerede olduğunu algılayamadı ilk baştan, etrafına göz gezdirdi. Kirli duvarların arasında daracık bir odaydı b

3 Çağla ne kadar kendini tutmaya çalışsa da araç hareket ettikten sonra gözyaşlarına engel olamamıştı. O hüznün içinde minibüsün durduğunu da anlamadı ilk başta. Yapılan anonsun şiddeti onu hüzün alem

Ağabey, geri dönmeyecek misin ? Seni göremeyecek miyim bir daha ? - Kazanırsam döneceğim Fırat, benim için dua et. x İki yıl önce abisiyle son konuşması geldi aklına bir an, gözleri bir noktaya sabitl